All for Joomla All for Webmasters
Pazartesi, 18 Nisan 2016 16:10

Hava Asb. MYO Sitesi ve Marşı

Öğeyi Oyla
(4 oy)

Sitemiz yazarlarından Sn. Şükrü Irbık 27 Mayıs 2015 tarihinde sitemizde yayınlanan “Sorarlar, Bir Eyyâm Gelir! -1-“ başlıklı makalesinde Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunun mezuniyet dönem sayılarını araştırır iken WEB sayfalarında Hava Asb. MYO'nun yer almadığını, bir WEB sitesi olmadığını ve Hava Teknik Okullar altında bir alt başlık olarak yer almdığını farkettiğini yazmış, bu hususu sorgulamış ve yetkili makamlarla yazışmalar yapmıştı.  

sorarlar

Şeklinde sormuştu.

Sn. Irbık sitemizden sormakla kalmamış bu hususları Ekim 2015 tarihli ve 1037714 sayılı BİMER Müracaatı ile yetkililere de iletmiş idi.

Tespit ettiği her aksaklığı sonuç alıncaya kadar kovalaması ile tanıdığım Sn. Irbık 20 Kasım 2015 günü e-posta adresime bir e-posta gönderdi. E postasında;

 “Sayın Başkanım,

Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza iki ayrı dilekce yolladım ferhande.

Birincisi, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nun müstakil bir ağ sayfası niçin yok?

İkincisi, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nun Marşı var mı?

Hava Teknik Okullar Komutanı Tümgeneral bugün beni aradı ve her iki konuyu da halletdiklerini söyledi.

HAMYO’nun kendi müstakil ağ sayfasını bugün hizmete açdılar.”

Diyor ve altında da ağ sayfasının ekran görüntüsünü paylaşıyordu. Ekran görüntüsünün sağ üst köşesinde de MYO Marşı bağlantısı vardı.

hamyo ekim

Güzel bir gelişmeydi. Hava Asb. MYO'nun da kendine ait bir sayfası ve Marşı olmuştu. Sitemizde haber yapmak üzere hemen verilen bağlantıyı açmak istedim.  Ancak bir türlü ulaşamıyordum. Sn. Irbık’a durumu bildirdim. O da aşağıda gördüğünüz bilgi edinme başvurusu ile durumu sordu.

 KONU: www.havamyo.edu.tr İsimli Örün Sayfası Hakkında.

İLGİ: (a)  www.havamyo.edu.tr adresinde mevcut olan örün sayfası.

(b)  4982 sayı ve 09 Ekim 2003 târihli Bilgi Edinme Hakkı Kânunu.

(c) 2004/7189 sayı ve 19 Nisan 2004 târihli Bilgi Edinme Hakkı Kânunun Uygulanmasına İlişkin Esâs ve Usûller Hakkında Yönetmelik.

1. www.havamyo.edu.tr isimli bir örün bağ sayfası 16 Kasım 2015 târihinde yayına başladı. Fakat söze konu işbu örün sayfası bir gün sonra, 17 Kasım 2015 târihinde erişime kapatıldı.

2. İlgi (a)’da mezkûr www.havamyo.edu.tr isimli örün sayfası hakkında benim suâllerim şöyledir;

a. Dilekceme konu etdiğim işbu örün sayfasının Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu ile alâkası var mıdır?

b. Var ise şâyet açılışından bir gün sonra erişme kapatılmasının sebebi nedir?

c. Kara, Deniz ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okullarının müstakil örün sayfaları vardır ve senelerden beridir erişime açıkdır. Hattâ orta öğretim düzeyinde eğitim veren ve dahi kıdem olarak daha küçük TMK’sı olan Işıklar Askerî Lisesinin bile müstakil örün sayfası mevcutdur. Sâdece Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunun müstakil örün sayfası mevcut değildir. Hava Harp Okulu ve Işıklar Askerî Lisesi müstakil olarak kamuya takdim edilirken Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Hava Teknik Okullar Komutanlığının arkasına niçin gizlenmektedir?

ç. Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu komutanı kimdir? Okul komutanımızı kamuoyunun bilmesinde bir mahzûr var mıdır?

d. Hava Kuvvetleri Komutanlığımız, Hava Astsubaylarından müstakil bir örün safyasını niçin esirgemektedir?

e. Hava Kuvvetleri Komutanlığımız, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu için bugüne kadar müstakil bir örün sayfası niçin açmadı? Ve dahi açmayı tasarlamakta mıdır?

3. Yukarıda görülen madde 2’deki mezkûr suâllerimi cevâplamasını Hava Kuvvetleri Komutanlığımızdan saygılarımla arz eylerim. 22.11.2015.

1126416

Yeniden başladık beklemeye...

Bu arada Sn. Irbık’ın Ekim 2015’te yaptığı müracaatına da Aralık 2015’te cevap verilmişti.

 1037714 nolu başvurunuz hakkında.‏

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

2:10 PM

To: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

From:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sent: Thursday, December 17, 2015 2:10:38 PM

To: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sayın ŞÜKRÜ IRBIK ,

Başvuru Numaranız :1037714

Sayın Şükrü IRBIK

İLGİ : (a) Şükrü IRBIK'ın 29 Ekim 2015 tarihli ve 1037714 sayılı BİMER Müracaatı.

(b) Bilgi Edinme Hakkı Kanunu.

1. İlgi (a) bilgi edinme başvurunuz 03 Kasım 2015 tarihinde alınmıştır.

2. İlgi (b) Kanun kapsamında yapılan inceleme neticesinde;

a. “www.tekok.edu.tr” sayfasındaki ilgili bölüm “Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanlığı” olarak değiştirilmiştir.

b. Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Marşı ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. İlginize teşekkür eder, bilgi edinmenizi rica ederim.

HV.K.PER.BŞK.LIĞI BİMER

O günden itibaren havamyo.edu.tr sayfasının yayında olup olmadığını ara ara kontrol etmeye devam ettim. Nihayet üç gün önce 15.04.2016 günü sayfanın yayında olduğunu fark ettim ve Sn. Şükrü Irbık’a müjdeyi verdim. Evet Hava Asb. MYO’nun da artık kendisine ait bir sayfası ve Marşı vardı. 

havamyo

“Sorarlar, Bir Eyyâm Gelir!” Başlıklı üç bölümlük yazı dizisinde Sn. Irbık Asubay Okullarının dönem sayılarının 2005 yılında sıfırlanarak bu okulların tarihinin yok sayılmasını incelemiş ve bunun yanlışlığını ortaya koymuştu.

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu 2015 Ağustosunda bu yanlıştan dönerek 125’inci dönem mezunlarını vermiş ancak diğer okullarımız için hâlâ aynı yanlış uygulama devam etmektedir.

damyo donem

Her ne kadar Hava Asb. MYO’nun dönem sayısı ile ilgili yanlış düzeltilmese de bu sayfayı hazırlayarak yayına açan Hava Kuvvetlerimizin komuta kademesine ve buna vesile olan fikri takip üstadı Sn. Şükrü Irbık’a teşekkür ederiz.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı WEB sayfasında Hava Harp Okulu Marşının olduğu sayfaya Hava Asb. MYO marşının da eklenmesi dileklerimizi de buradan iletelim.
havakk ekleme

Şimdi bu yazımızı okuyup bu asubayların da her derdi bitmiş WEB sayfası ve MARŞ mı kalmış diyenler olacaktır. Elbette özlük haklarımız ile ilgili devam eden sorunlarımız var ve bunların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ancak bunu yaparken tarihimize, kimliğimize, değerlerimize sahip çıkmayı da ihmal etmeyeceğiz. Hava Asb. MYO'nun icra edeceği etkinliklerde bizim marşımız diyerek gururla okuyabilecekleri bir marşlarının olmasını bu nedenle önemsiyoruz. Sağlık Asb. MYO'nun 2009 Yılı mezuniyet töreninde meslektaşlarımızın törenin icra edildiği salona HARBİYE MARŞI ile girişlerinin videosunu üzülerek izlemiştim. ( İzlemek için TIKLAYINIZ )

Hava Asb. MYO Sayfasını incelemek için TIKLAYINIZ

Hava Asb. MYO Marşını dinlemek için TIKLAYINIZ 

Kutlu olsun.

Halil ERGENLİ
(E)Dz.Asb.Kad. Kd. Bçvş.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6810 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile