All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Cumartesi, 16 Ocak 2016 09:01

Tazminatlar keyfiyete bırakılamaz!..

Öğeyi Oyla
(25 oy)
Tazminatlar konusunda ki yaşanan süreci bu gün aldığımız bilgiler ışığında yeniden değerlendireceğiz.
 
ÖLÜMÜ GÖSTERİP SITMAYA RAZI ETMEK
 
1. Genelkurmay ve Kuvvet Astsubay ‘ ları 12 Ocak 2016 tarihinde, birlikleri arayarak, tazminatların SİCİL şartı konarak MSB na gönderildiğini, sızdırmıştı. Biz de daha önce bu arkadaşların farklı bilgileri sızdırarak toplumun refleksini ölçmeye çalıştıklarını bildiğimizden, 13 Ocak 2016 tarihinde, konuyu tam içerik olmasa da SİCİL şartının olduğunu ilgili vekillerce görüşerek teyit ettikten sonra sizlerle paylaşmıştık.
 
2. Hep diyoruz ya, orada oyun bitmez diye. SİCİL şartı konduktan sonra anlıyoruz ki, bu konu önceden planlanmış. Kendilerince makul olacak, İKİNCİ KADEMELİ KIDEMLİ BŞÇVŞ ve 24 YIL şartları bilinçli konmuş. Ve en ağırı ve hukuksuz olanı yani SİCİL şartı sona bırakılmış.
 
3. Neden sona bırakıldığını bu gün bir yetkili ile yaptığımız görüşme de, kullandığı ifadelerin satır aralarında yakaladık. Makulmüş gibi olanı öner, bakın itirazlarınızı dikkate alarak düzenlemeden vazgeçtik mesajını ver. Sonra bize karşı VAZGEÇTİK ifadesini, siyasi iktidara EFENDİM BAKIN İŞTE, MAKUL OLAN ÖNERİLERİMİZ BİLE KABUL GÖRMÜYOR. Bir tazminat verilecek ama hiçbir şartı kabul etmiyorlar demek için, ayıplarına '' itirazınızı göz önüne aldık '' mesajını KALKAN yapma çaba ve oyunları.
 
4. Yetkili kişi bir AK PARTİ Milletvekili, ismini daha sonra kendisinin de olurunu alarak buradan duyuracağız. Kendisi, peki, tazminat için hiçbir şart olmasın mı diye sordu. Ben de kendisine, KIDEMLİ BŞÇVŞ ‘ luk yeterli şart değil mi ? İlla bir şart konacaksa, Yarbay ve Albay ‘ ın aldığı 6 ( Altı ) tazminat için konmuş en ağır şart konsun, kabulümüzdür dedim. Tabi Sn. Vekil sordu ? O tazminatlar da bir şart var mı ? Yok efendim yok. O altı tazminatta hiçbir şart yok dedim. Vekil, bir o yana bir bu yana baktı, Allah Allah diyerek şaşkınlığını dışa vurdu.
 
YANLIŞ HESAP BAĞDAT ‘ TAN DÖNER
 
Aynen Ata Sözünde olduğu gibi de; DÖNMÜŞ
 
1. Bakın değerli arkadaşlar. Genelkurmayın 24 Aralık 2015 tarihinde gönderdiği ve kamuoyunda adı Albay ‘ lara rüşvet olarak anılan düzenlemenin içinde; BELİRLİ ŞARTLARI TAŞIYAN ASTSUBAY VE EMEKLİLERİNE TAZMİNAT ÖDENMESİ SAĞLANMAKTA diyor ve tasarı daha birçok konuyu içeren hususlarla devam ediyor.
 
2. Peki, nerede ASTSUBAYLARA tazminat ? Bu bölüm, yani ASTSUBAYLARLA ilgili kısım; MSB Askeri Adalet İşleri Başkanlığının görüşünün değerlendirilmesi amacıyla, 12 Ocak 2016 tarihinde Genelkurmay Başkanlığına geri gönderiliyor. Geri gönderilme gerekçesi de; ANAYASA ve YASALARLA teminat altına alınan bir hakkın, KEYFİYETE bırakılamayacağı, tamamen SUBJEKTİF olan bu şartların hukuken uygun olmadığı ve ANAYASA ‘ nın EŞİTLİK İLKESİ ile bağdaşmadığından MSB Adalet İşleri Başkanlığının belirttiği gerekçeler çerçevesinde; yeniden düzenlenerek gönderilmesi isteniyor.
 
3. insanın kanı donuyor. Arkadaşlar kendini öyle bir şartlandırmış ki, illa kendi dayattıkları şartlar uygulansın. Öyle ki, 12 Ocak 2016 tarihinde geri gönderilen ve yasal çerçeve gözetilerek yeniden düzenlensin denen bölüm, hiç inclenmeden, belki zarf dahi açılmadan, yine 12 Ocak 2016 tarihinde yukarıda bahsettiğimiz SİCİL şartlı düzenleme gönderiliyor.
 
4. Tabi daha sonra bunu görüyorlar. Ne yapacaklar ? MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR sözünde olduğu gibi, yine Assubaylar için BOŞ, Komutanlar için HOŞ adam olan; Genelkurmay Assubayı, birlikleri ve daha önce ortak hareket ettikleri birkaç emekli uzantıyı arayarak, Sn. Komutanımız çok çalıştı. Assubaylar için en güzel olan uygulamayı iktidara kabul ettirdi. Sesinizi çıkarmayın. Teklif bu haliyle geçsin, sonra herkes mahkemeye verip dava açarak bu hakkı elde etsin. Bak sen..! Tabi sadece bunu söylemiyor. TEMAD ‘ ın faaliyetleri hakkında bir yığın asılsız ifadelerle çalışanların hassasiyeti üzerinden TEMAD ‘ a olan husumetini kusuyor. Defalarca uyardık. Senin işin TEMAD ‘ ın faaliyetleri değil. Bulunduğun makamda TEMAD sayesinde oturuyorsun. Sen bırak TEMAD ‘ ı çalışanların sana ilettiği sorunları Komutanlığa ilet. Unutma TEMAD aynı zamanda senin de temsilcin, senin de haklarını savunuyor. Ama bu arkadaş sahibinin sesi olmaya devam ediyor. Assubayların sorunlarını komutanlığa iletmek yerine, komutanların ne kadar çok çalıştığını, ne kadar iyi olduğunu Astsubaylara anlatıyor. Geç kardeşim bunları. Parlatmaya çalıştığın komutanların, ha paso sınıfta çakıyor. Sen neyin peşinde, kimin derdindesin ?
 
OLMAYACAK ŞEYLERLE UĞRAŞACAĞINA, OLANLARDAN DERS AL
 
1. Geçmişten kurtulmadıkça, geleceği de planlayamazsınız. Dünya değişiyor, her şey değişiyor. Değişmeyen tek şey, yaklaşık 65 yıldır, vesayetin en katı temsilcileri olan ve Genel Kurmayında üstünde olduğuna inandığım Oligarşik General Yapısı.
 
2. Bu oligarşik yapı, bırakın TSK ‘ ni, daha düne kadar tüm ÜLKE ‘ yi kendilerinin zanneden hastalıklı bir anlayışın zaman zaman tezahür eden kalıntılarıdır. Bunlar her şeyi bilir. Her şeyinde sahibidir. Onlar belirler senin hayat standartını. Ne kadar verirlerse o kadarıyla yetineceksin. Oysa biz, hak arayan ve haksızlıkla mücadele ederken zaten hakkımız olmayan hiçbir şeyi ne ister, ne de aklımızdan geçiririz. ATATÜRK ‘ e maaşının ne kadar olmasını sorduklarında, ÖĞRETMEN kadar diye cevap veriyor. Ya siz ? Bir öğretmenin 30 yıl çalıştıktan sonra alabildiği emekli ikramiyesinden daha fazlasını hem de hiçbir şeye yaramadığınız halde ( Bu ifade LİYAKATSIZLIK olarak deklare edildiği için işe yaramıyorlar ) ) bir kalemde almaktan bile utanmıyorsunuz. İstisnalar bu ifadelerimden muaftır.
 
3. Bazı arkadaşlarımız, yaşanan sürece uzun süredir tanık. Diyorlar ki, bunlar bize bir şey vermez. Evet doğru. Bu güne kadar yapmadıkları, bundan sonra da yapmayacaklarının garantisidir. Zaten verecek olsalardı bizim ana sorunlarımızın her on yılda bir tanesini çözerek ortadan kaldırırlardı. Onun için vermezler demeyeceksiniz. Çünkü onların istediği de bu değil mi ? Bizleri yenilmişlik ve umutsuzluk psikolojisine sokmak. Evet, onlar vermeyecek, vermediler. O zaman sloganımız şu; HAKLARIMIZI ALMAK İÇİN ÇIKTIĞIMIZ YOLDA, Yaşananlar karşısında bazen; PES DİYECEĞİZ ama ASLA PES ETMEYECEĞİZ. Anamızın AK SÜTÜ gibi hakkımız olan ve Devletimizin bizlere hizmetlerimizin karşılığı olarak vereceği TAZMİNATIMIZI, asla ama asla; hiçbir ŞART ve KEYFİYETE bırakmayacağız.
4. Biz HAKLIYIZ. Gücümüzü de haklılığımızdan alıyoruz. Ölen Albayın eşine onca tazminatı verenleri, bu gün CİZRE ‘ de, SUR ‘ da, HAKKARİ ‘ de ve terörün tüm hızıyla devam ettiği bu günlerde, ülkenin birlik ve geleceği için canını feda eden Assubay ' ına vermemek için kırk dereden su getirten zihniyeti ŞİDDETLE kınıyorum. Unutmayın, bir aile elinde ki ekmeği bölüşmüyorsa, gün gelir o ekmeğin tamamını elinden alırlar. Uzak değil, o günler de adım adım geliyor. Onlar direnmeye devam etsinler. Aziz NESİN ‘ in dediği gibi, DU BAKALİ, N’ OLCEK…!
 
Selamlarımla..
 

Sami Başkaya

TEMAD Genel Bşk.Yrdc.

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 20209 defa

Yorumlar   

0 #1 İmdat Yılmaz 26-01-2016 19:06
Genel Kurmay, assubayları için iyi niyetli olmadığını göstermektedir. Eşitlikçi ve adil olamamıştır. Sınıf ayrımcılığı yaptığı apaçık ortadadır.
TEMAD'dan dileğimdir.

LÜTFEN ! Gününü,saatini belirleyin ve bizi Konya ovasına çağırın.Kentlere değil Konya ovasına. Sesimizi duyurmamız gerekmektedir, siyaset ne yazık ki Genel Kurmay'a Kurumsal niyetle yaklaşıyorsa da, Genel Kurmayın Kurumsal davranmadığı biz meslektaşlarına olan ilgisizliğinden öte kast konumundadır.
Bizi çağırınız !. Bizi çağırınız !.

You have no rights to post comments