All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Perşembe, 14 Ocak 2016 09:47

Başbakana kumpas..... Milli Orduya Dinamit....

Öğeyi Oyla
(14 oy)
Tazminatlar BAŞARILI HİZMET / BAŞARILI ASB. tazminatı adı altında Genelkurmay tarafından teklif edilmiş..Torba yasasına girmiş. Emekliler dahil, Kd. Bçvş.ları kapsıyormuş. Başka isim adı ile çıkarmak zorunda kalmışlar. Yoksa diğer kurumlar için emsal oluştururmuş...Ayrıca bunu sicil ile bağlantılı yapmışlar. Sicil sınırı net olmamakla beraber Asb. Çvş.luktan Kd.Bçvş. arası geçen sürede 90 sicil ortalaması olarak teklif edilmiş..
 
Yukarıda ki ifadeler, dün yani 12 Ocak 2015 tarihinde, 8 Mart ‘ ta yapılacak Komutanlık Astsubayları toplantısına ön hazırlık amaçlı toplantı sonrası Kuvvet Assubayları tarafından sızdırılmıştı. Daha önce de söylediğim gibi, biz sonuçlar üzerinden konuşuruz. Yukarıdaki ifadelerin doğruluğunu, bu gün yani 13 Ocak 2016 tarihinde ilgili milletvekilleri ile görüşerek teyit ettikten sonra yazıyorum.
 
BAŞLARKEN SORUYORUM, SN. GENELKURMAY BAŞKANIM…
 1. Şayet sicil şartı kabul görürse, bunun içinden nasıl çıkacaksınız ?
2. Siciller GİZLİ olduğuna göre, yeni bir düzenleme yapıp SİCİLLERİ halka mı açacaksınız ?
3. Mevcut çalışanlar da dahil, kimin hangi sicili aldığını bilemeyeceğine göre, tazminatlar için tombala mı çekeceksiniz ?
4. Bakın buradan söylüyorum, görev yaptığım tüm amirlerim bana yüz üzerinden sicil verdiklerini itiraf ettiler…! tüm Assubayların sicilini çalıştığı komutanların beyanına göre mi tanzim edeceksiniz ?
5. Yapacağınız düzenleme ile niyetinizi ortaya koydunuz. Biz size zaten güvenmiyorduk ki, kime tazminat vereceğinizi az çok anlıyoruz da, siz bizi anlıyor musunuz ?
6. Sizin anlayışınıza göre tazminat alacakların kim olduğunu buraya yazıyorum. Yatanın maaşına, çalışanın işine zam usuluyle, TSK ni liyakattan uzaklaştırıp, ehil köleler oluşturacağınızın farkında mısınız ?

 

BURADAN HANGİ SONUÇLARI ÇIKARACAĞIZ ?

 
1. Her zaman olduğu gibi Genel Kurmayın Assubayların sorunlarına yaklaşımında iyi niyetli olmadığını, ayrıca NASIL OLMAZ içinde bayağı çalıştıklarını görüyoruz.
 2. Genel Kurmay ve Kuvvet Astsubay ‘ larının, Astsubay ‘ ların sorunlarına yönelik değil, temsil ettikleri makamların sahiplerinin goygoyculuğunu yaptığını. ( Ordu ve daha alt kademede ki arkadaşlar bu ifadenin dışındadır )
 3. Tazminatlar konusu gündeme geldiğinden bu yana, Genel Kurmay Astsubay ‘ ının özellikle TEMAD karşıtı uzantılar marifetiyle, birkaç defa farklı tekliflerin sunulacağı yönünde el altından bilgiler sızdırıp, servis ettirdiğini biliyoruz. Onun amacının Assubayların kazanımlarına yönelik değil, emeklilik sonrası OYAK veya benzeri kurum / kuruluşlarda bir köşe kapma amaçlı, Assubayların hiçbir sorunuyla ilgili insiyatif almadığını, yine TEMAD karşıtı uzantıları kullanarak, çalışanları TEMAD aleyhinde kışkırttığını da biliyoruz. Ve hatta önümüzde ki dönem için Genel Kurmay karargâhında bazı uzantılarla bir araya gelerek, yeni dönem için Genel Kurmayın kontrol edebileceği bir TEMAD yapılanması için çalıştığını da çok iyi biliyoruz.
 4. Hepimiz hatırlıyoruz. MSB ‘ na iki defa açıklama yaptırdılar. Her defasında MSB nı boşa çıkarıp, yalancı durumuna düşürdüler. MSB nın o sebepledir ki, Assubaylar nazarında hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır.
 5. İşte şimdi aynı tazgah devrede. Sn. Başbakan meydanlarda söz verdi. Ne dedi ? Assubayların bütün sorunlarını çözeceğiz. Bu oligarşik yapı, MSB na yaptığı oyunu şimdi Başbakana oynuyor. Demek istiyorlar ki, ey Başbakan, sen değil altı, otuz altı meydan da konuşup söz versen de, biz bildiğimizi okur, daha önce MSB na yaptığımız gibi, seni de boşa çıkarırız.
 6. İNTİBAK yasasının çıkmasında Genel Kurmayın toplu iğnenin ucu kadar katkısı olmadığı gibi, engelleme çabasında olduğunu biliyoruz. Onun için askeri bir konu olduğu halde Savunma Komisyonunda görüşülmeden geçti. Girişimlerimiz neticesinde Plan Bütçe Komisyonunda görüşülerek hayata geçirildi. Çünkü, daha önce olduğu gibi şayet teklif Genel Kurmaydan gelseydi, nasıl olmaz noktasında tecrübeli olduklarından, onunda olmayacağı aşikardı.
 7. İNTİBAK çıktı. Çıktı çıkmasına da, Genel Kurmay bundan rahatsız oldu. Onun için diyorlar ki, biz size iki güzelliği bir arada yaşatmayız. Eğer sicil şartı kabul görürse, zaten sicilen birinci dereceye düşememiş ve intibaktan yararlanmış arkadaşlarımızı TAZMİNATTAN MAHRUM BIRAKMAK içindir.
 8. Bu gün ülkemizin içinde bulunduğu ve, dış mihrakların maşalarının ülkemiz üzerinde oyun oynadığı bir süreçte oluşan konjektörü fırsat bilip, nasıl olsa hükümet bizim teklifimizi kabul eder dercesine bir teklifin dayatıldığını,
9. Oysa, özellikle BALYOZ ve ERGENEKON davalarında TSK ' nin hırpalandığı halde, ve tüm hırpalanmışlığına rağmen ayakta kalan TSK personelinin yıllardır ötelenen sorunlarının tam da çözülmesi için Genelkurmay tarafından gerekli girişimlerin yapılmadığı gibi, sorunların üzerinin örtüldüğünü görüyoruz.? Peki, TSK ' ne kim sahip çıkacak. Bakın biraz ağır olacak ama, UGANDA ' konuyla hiçbir alakası olmayan kişiyi getirseler bu sorunlar çözülürdü.
 

 

PEKİ BUNDAN SONRA NE OLACAK ?
 
1. Biz TEMAD olarak, oynanan oyunu bozmak için yarından ( 13 Ocak 2015 ) itibaren, aynen İNTİBAK yasasının hayata geçirilmesi ile ilgili izlediğimiz politikayı devreye sokarak, bu oyunu bozmak için üzerimize düşeni daha önce olduğu gibi fazlasıyla yerine getireceğiz.
 
2. Askerlik hiyerarşi mesleğidir. Sicil sadece çalışırken bir takım konularda hiyerarşiyi yaşatma adına konmuş bir uygulamadır. Bunun özlük haklarına tahvil edilecek bir kıstas olamayacağını ve bunun hem hukuki hem ahlaki olmadığını tüm siyasi muhataplarımıza anlatacağız.
 
3. Sn. Başbakanın bu oyunu anlayacağını düşünüyorum. Yoksa meydanlarda oluşturduğu heyecanı hüsrana döndürmek isteyenlerin oyununa gelecektir ki, bu da onun hanesine bizler tarafından koskocaman bir EKSİ olarak yazılıp, kaydedilecektir..
 
NETİCE İTİBARIYLA…
 
Daha önce söylediğimiz gibi, Gen. Kur. da oyun, bizim tarafta da oyuncu bitmediği sürece dava gönüllüleri mücadeleye devam edecektir. Kimsenin zerre şüphesi olmasın.
 
HAKLARIMIZI ALMAK İÇİN ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA, asla bıkıp usanmadan, adamların bizi getirmek istediği psikolojiye yenilmeden HAKLARIMIZI ALACAĞIZ. Biz ulufe istemiyoruz, tüm oyunlara rağmen; tamamen anayasal, tamamen insani olan tüm HAKLARIMIZI A - LA – C A - ĞIIIIIIIZ….. Selamlarımla
 
Sami Başkaya
TEMAD Genel Başkan Yardımcısı

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 14019 defa

Yorumlar   

0 #2 Ahmet Sinan 15-01-2016 10:35
Bir hayal kırıklığı intibak yasasında yaşandı,yüksek okul mezunlarına derece yerine kademe vererek,şimdide sicil oyunu ile ast subaylara bir darbe daha vurulmaya çalışılıyor...Genel kurmay ast subayların sorunlarına çare bulma yeri değil adete sorun üretme makamı olarak çalışıyorlar,ast subayların bu denli mağdur olmalarından nasıl bir haz duyuyorlar anlamak mümkün değil,bu denli nefretin sebebi ne olabilirki diye düşünüyorum...Ayrıca TEAD a burdan yazıyorum,yüksek okul bitirmiş ast subayların da tam bir derece almaları için gerekeni yapmalarını ve bu konuda hukukçuları ile,bu konuda mağdur olan ast subaylara yardımcı olmalarını rica ediyorum,selamlar.
0 #1 Mustafa Günal 15-01-2016 09:38
Balık baştan kokuyor,aslında asıl birleştirici olması gereken zat buna engel oluyor.Peki orduyu nasıl birlik beraberlik halinde tutacaksın be adam....Bizim haklarımı vermek bu kadar mı zor geliyor.Haklarımız asıl savunacak makam siz iken,daha bizlere engel olmak için türlü bahaneler yaratıyorsunuz.Peki elinize ne geçecek,mutlu olacaksınız,demek ki bir astsubay şehit olduğunda senin kılın bile kıpırdamıyor,yaptığınız girişimlerden ben bunu anlıyorum....Yazık ne yazık ki çok yazık...Önce sen savunacaksın personelinin hakkını ki, sana da onlar ha bu adam benim önderim desin...

You have no rights to post comments