All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 28 Ekim 2015 21:08

Asubaylara Başbakandan intibak müjdesi

Öğeyi Oyla
(14 oy)

Bilindiği gibi 7 Haziran Seçimlerinden önce MHP seçim bildirgesinde asubay sorunlarına yer vermiş, CHP Genel hatlarıyla bildirgesinealmış idi. 1 Kasım Seçim bildirgelerine bu iki parti yine Asubay sorunlarını almış ancak Adalet ve Kalkınma Partisi TSK ile ilgili konulara genel olarak değinmişti.

Bunun yanında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli; gerek Seçim Bildirgelerinde gerekse seçim meydanlarında biz Astsubaylarla ilgili sorunları uzun zamandır ve geçtiğimiz 7 Haziran seçimleri öncesinde sürekli olarak dile getirmişlerdi.

1 Kasım 2015 seçimleri öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu "Astsubayların İntibak İşlemlerini yapacağız" diyerek nihayet kesenin ağzını açtı.

Böylece Başbakan Sn. Ahmet Davutoğlu'da Asubayların özlük hakları ile ilgili müjde kervanına katıldı.

Davutoğlu 28 Ekim 2015 tarihinde Malatya'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada; 

Geçmiş dönemlerde periyodik olarak müjde almaya alışık bir meslek grubunun mensupları olarak sık sık boş müjdeler almanın verdiği tecrübeyle bu müjdelere de ihtiyatla yaklaşıyoruz ve takipçisi olacağız.

- Astsubayların emeklilik intibaklarını gerçekleştireceğiz.

- Uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergelerini 3 bine çıkartıyoruz.

- Askeri öğrencilerin maaşları 2 katına çıkarılacak.

- Polislerimizin emniyet hizmet tazminatını %25 arttırıyoruz.

- Polislerin maaşlar en az 240 ile 580 TL artacak. diyerek Asubaylara, uzman erbaşlara ve polislere müjde verdi.

Başbakan Davutoğlu, 30 Ekim 2015 tarihinde Konya da yaptığı mitingde ise“Asubay emeklilerinin makam, görev tazminatı ve intibaklarını yapıyoruz, 2003 öncesi ve sonrası arasında hiçbir fark olmamasını sağlayacağız.” diyerek müjdesini perçinlemiş oldu.

 

Uzun zamandır başbakan düzeyinde sözü bile edilmezken, seçim meydanlarından bu vaatlerin verilmesinde emeği geçen başta TEMAD Genel Merkezi yönetimi ve bu hususta ciddi emek verdiğini bildiğimiz Eski TEMAD Genel Başkan Yardımcısı Sn. Yüksel Binici'ye teşekkür ediyoruz.

 

Başbakan Davutoğlu'nun Malatya'daki mitinginde vermiş olduğu bu vaatlerine ilişkin videoyu izlemek için TIKLAYINIZ...

basbakan video

 

Başbakan Davutoğlu'nun Konya'daki mitinginde vermiş olduğu bu vaatlerine ilişkin videoyu izlemek için TIKLAYINIZ...

konya mujde play

 

Konu ile ilgili TEMAD Basın Yayın ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Sami Başkaya'nın Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşım aşağıdadır. 

DİPLOMASİNİN SONUÇLARI

Değerli arkadaşlarım,

Uzun bir süredir bir takım arkadaşlarımızın tamamen kara propagandaya dayalı TEMAD sustu, susturuldu türü yalanlarını izliyoruz. Maalesef bu kara propaganda sonucu bazı arkadaşlarımızın da bu yalana takıldığına üzülerek şahit oluyoruz.

Defalarca yazdık. Hak mücadelesi uzun soluklu olmakla beraber safhaları vardır. Özelikle NİSAN 2012 de başlayan ve içinde SÖYLEM, EYLEM ve DİPLOMASİ nin olduğu bir süreci yaşıyoruz. Sn. Genel Başkanımızın yazılı ve görsel medyada, günler haftalar süren röportaj ve konuşmalarını yaptığımız eylemlerle taçlandırmış, konunun asıl muhataplarına sorunlar ve çözümleri her türlü araç ve yollar kullanılarak iletilmiştir.

7 Haziran 2015 te yapılan Genel Seçimler için partiler seçim bildirgelerini açıklamış MHP Astsubay Sorunlarını spesisifik olarak bildirgeye koymuş CHP genel olarak bildirgesine almıştır.

Bu uygulama 1 Kasım seçim bildirgelerine aynı şekilde yansımıştır.

Bu gün Başbakan Sn. DAVUTOĞLU MALATYA Mitinginde hem de bizlerin kendisine hazırlayıp verdiğimiz ve yardımcıları kanalıyla ilettiğimiz makam ve görev tazminatlarını özellikle kullanarak düzenlemenin yapılacağının sözünü vermiştir.

Sn. Genel Başkanımız bu akşam çok önemli görüşmeler yapmakta, bundan yaklaşık bir ay önce Sn. Başbakanla yaptığı telefon görüşmesinde alınan yüz yüze görüşme randevusu da yarın gerçekleşecektir.

Tüm meslektaşlarımıza çok samimi ve açık yüreklilikle ifade ediyorum ki, TEMAD hiç olmadığı kadar aktif ve diplomasi savaşı vermektedir. Başta Sn. Genel Başkanımız olmak üzere sorunların çözümü noktasında çok yoğun mücadele verilmektedir.

Bu süreçte bizlere inanarak desteğini sürdüren tüm şube ve meslektaşlarımıza Sn. Genel Başkanımızın selamlarını iletiyor, güzel günlerin artık çok yakınımızda olduğunun da müjdesini vererek ben de selam ve saygılarımı sunuyorum.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 32460 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 31 Ekim 2015 22:53

Yorumlar   

0 #7 hakan 09-01-2016 13:04
2003 ve sonrası rutbe bekleme ile ilgili hiç bir şey yok. Nerde özlük hakları
Alıntı
0 #6 Emin alp 08-01-2016 21:35
2003 ve sonrası Mezunlar için rütbe sürelerinin düzenlenmesi için magduriyetlerin giderilmesi ile ilgili hiçbir çalışma yok kimse genç personele hak hukuk arayışından bahsetmesin . Hem maaş hem rütbe olarak çok mağdur edildi ama kimsenin Umurunda değiliz camiaya yazıklar olsun.
Alıntı
0 #5 Selim öztürk 17-12-2015 12:42
Genelkurmayın tek istediği 24 yılını doldurmuş nöbetten düşmüş mesleğinin sonuna gelmiş assubayları yeni mezun genç assubaylar ile değiştirmek.. Emekliliğe zorlanan assubaylar yeni disiplin kanunu zorlamasıyla teker teker sistematik olarak gönderilmesi için çalışmalar devam etmektedir....Saçma olan ise hükumet etkisi yok... Genelkurmay ne gönderirse komisyondan o çıkıyor... Genelkurmay görüşü malum... Sonuç olarak meslekte istemedikleri KD.Bçvş. İçin tazminat falan vereceklerine asla inanmıyorum.. Onlar nasıl emekli ederim derdindeler.. İtibarsızlaştırmak ve Mobing bunların aracı... Dayanağı ise yeni disiplin kanunu... Bir de disiplin kanunu sadece assubaylar için uygulanıyor... Genç teğmeni görünce öz evladını görmüş gibi olan Ayrımcı zihniyetli subaylardan bu konuda adalet beklemek hayal olur... Herkese saygılar...
Alıntı
0 #4 Muray 29-10-2015 12:27
Bi 5 yılda bunu bekleriz. Kesinlikle inanmıyorum. 4 yıldır duzeltecekler halen düzelecek
Alıntı
0 #3 servet kösem 29-10-2015 11:06
13 yıldır çalışmalar devamediyor,başta milletvekili,savcı ve hakim maaşları anında çıkıyor bizim haberimiz bile olmuyor,halkı uyutuyorlar 1.asb.ailesini kandıramazlar,gittikçe oyları düşer,çünkü inananlar azalmıştır 13 yıldır hep sattılar kendi ceplerinidoldurdular,hırsızları akladılar,asker,kumpazladılar,terör zirve yaptı ,güvenlik zayıflattılar,nereleridoğru kaldı.İşsizlik zirve,küçük esnaf ve köylüsilindi.
Alıntı
0 #2 yenal uzman 29-10-2015 02:21
ben uzman çavuşum 22 şubat 2014 tarihinde çıkartılan kanunda der ki "uzman erbaşlar bulundukları derecedeki astsubayın 3/2 si oranında ek gösterge puanı alırlar ancak 2200 ek göstergeyi geçemezler."
1.uzman çavuşlar 3. derecinin altına düşemezler. kanunda yazıyor
2. 3. derecedeki bir astsubayın ek göstergesi 2200.
basit bir hesapla uzman çavuş biryerlerini yırtsa 2200/3*2=1466.6666 puan ek gösterge alırlar ve şu anki durumda bundan ibaret.
emekli olan tüm uzman çavuşlar bu ek göstergenin 1 puan üstüne çıkamaz. 2200 olan ek göstergeyi 3000 yapacakmış. biyerine soksun o artan puanları. önce bizim kanunu adam gibi düzeltsinler. ilkokul mezunu politikacılarla bu kadar hesap yapılabilir ancak.
Alıntı
0 #1 mehmet taşdemir 29-10-2015 01:15
bu habera ancak hadi ordan denir müjde haberin içeriğinde ben hiçbir iyileşme objektif olarak göremedim.
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile