All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 13 Eylül 2018 12:22

TEMAD’dan Önemli ziyaret

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Başbakan : “Sorunların çözümü için 3 bakanlık görevlendirdik.”
 
Başbakan Tufan Erhürman, ana unsurları Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile madde madde görüşülüp, anlaşmaya varılan protokolün imza sürecini Tarım Bakanlığı’nın yürüttüğünü belirtti.
 
Erhürman, Kar-İş konusunun bugün Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü ve Maliye, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlıklarının görev üstlenerek, sorunun çözümü yönünde çalışma yapacaklarını kaydetti. Tufan Erhürman, El-Sen’in yapacağı eylemin ise hizmetleri aksatmayacak şekilde olacağına işaret etti.
 
Başbakan Tufan Erhürman, adada bulunan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği İzmir Narlıdere Şubesi yetkililerini kabulü sırasında gazetecilerin soruları üzerine, hayvancılarla varılan uzlaşı, El-Sen ve Kar-İş eylemleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
Erhürman, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile ana unsurların madde madde görüşülüp, anlaşmaya varıldığına işaret etti.

 basbakan erhurman

"HAYVANCILARLA UZLAŞTIK, PROTOKOL İMZA SÜRECİNDE"

 
Başbakan Erhürman, hayvancılarla, protokol çerçevesinde uzlaşıya varıldığını ve protokol imza sürecini de Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nın yürüttüğünü kaydetti.
 
Erhürman, başka bir soruyu yanıtında, El-Sen yetkilileriyle görüştüğünü ve yarın bir eylemleri olduğunu fakat yapılacak eylemin hizmetleri aksatmayacak şekilde olacağını dile getirdi.
 
Başbakan Tufan Erhürman, Kar-İş ile ilgili olarak da bugün Bakanlar Kurulu’nda görüşme yaptıklarını; görüşme sonunda da Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın görev üstlenerek, sorunun çözümü yönünde çalışma yapacaklarını kaydetti.
 
 
“TÜRKİYE’DE BİLİNMEK ÇOK ÖNEMLİ”
 
 
Başbakan Tufan Erhürman, astsubayların hem Kırbıs’ın kuzeyinde, hem de Türkiye’de ordunun yükünü en çok çeken kesimlerin başında geldiğini belirterek, kendilerinden sonra gelenlere de yol göstermenin önemine dikkat çekti.
 
Türkiye’de bilinmenin kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren Erhürman, “Bazen çok da arzu etmediğimiz şekillerde de tanınabiliyoruz. O yüzden ne kadar insanımız Türkiye’den gelir ve bizi ziyaret ederse, tarihimizi ve kültürümüzü ne kadar anlatırsa o kadar iyi olur” şeklinde konuştu.
 
Ülkenin sadece “casino kültürü” üzerinde anılmasını tasvip etmediklerini belirten Erhürman, sivil toplum örgütlerinin gözlemlerini anlatmalarının çok önemli olduğunu kaydetti.
 
 
HAMZA DÜRGEN : “EMEKLİ HAYATINA REHABİLİTE OLMAK İÇİN GEZİ TURLARI YAPIYORUZ”
 
 
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Hamza Dürgen, dernek hakkında bilgi vererek, Türk Silahlı Kuvvetleri için proje ürettiklerini söyledi.
 
Emeklilerin emekli hayatına rehabilite olmak için kültürel gezi turları yaptıklarını dile getiren Dürgen, bu vesileyle Kıbrıs’ın kuzeyine geldiklerini söyledi.
 
Başbakan Tufan Erhürman’a kendilerini kabul ettikleri için de ayrıca teşekkür etti.
 
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği İzmir Narlıdere Şubesi yetkililerine ziyarette KKTC Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü de eşlik etti.
 
Kaynak:TAK
 
 
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı ve TEMAD Narlıdere şube Başkanı ile beraberindekilerin Kıbrıs gezisine ilişkin basında yer alan haberi aynen paylaştık.
 kktc ziyaret
 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4575 defa Son Düzenlenme Salı, 10 Mart 2020 22:20

You have no rights to post comments